Ehitus

Funktsionalistlikus stiilis korterelamud sobivad ideaalselt sealsesse keskkonda. Majad on  viimistletud tsementplaatpindadega ja aktsendiks vertikaalne peitsitud laudis. Sinu tulevasel kodul on praktilised planeeringulahendused, akendest ja terrassidelt avaneb vaade rohelusse.
Hoone arhitektiks on Ülo Peil Arhitektibüroost Peil OÜ, ehitab Harju Ehitus AS ning sisearhitektideks on Eerik Olle ja Ahti Peetersoo Fondalink OÜ-st.

 

Tehnilised andmed

Küte – Majade küte on lahendatud gaasikütte baasil. Korterites on ettenähtud veekandjaga põrandaküte. Märgades ruumides on mugavusküttena  el.põrandaküte.  
VentilatsioonKortermajadele rajatakse korteripõhised mehaanilised soojustagastusega sissepuhke-väljatõmbeventilatsioonisüsteemid. Venilatsiooni seadmed on paigutatud kõikide korterite esiku ripplae taha.
Veevarustus ja kanalisatsioon - Hooned on ühendatud linna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Kõigis kortermajades on lokaalne veemõõdusõlm. Sooja vee valmistamine toimub kortermaja tehnoruumi paigaldatud soojusvahetiga.
Elekter - Paigaldatakse standartne arv pistikupesasid ja lüliteid  vastavalt korterite tüüpplaneeringule. Korterid on varustatud elektrikilbiga. Kahetariifsed elektriarvestid paigaldatakse kilbiruumi.
Nõrkvool - Korterites on igas toas ette nähtud moodulpesa telefoni/interneti ühendamise tarbeks. Igas toas on vähemalt üks TV-pesa. Kaabeldusel kasutatakse ülikiiret andmete edastamist võimaldavat Cat6 standardile vastavat kaabeldust. Elamute sidevarustus on lahendatud vastavalt Eesti Telekomi tehniliste tingimustele. Korterid varustatakse fonolukusüsteemiga. Hoonesse paigaldatakse autonoomne tulekahjusignalisatsioonisüsteem (ATS).
Energiamärgis - CKonstruktiivne osa

Vundament – Hooned rajatakse raudbetoonist madalvundamentidele.
Välisseinad – Hoone välisseinad laotakse 190 mm betoon õõnesblokkidest, mis on soojustatud ja kaetud nii heledas kui tumedas toonis tsementkiudplaadiga. Fassaadi viimistluses kasutatakse ka peitsitud laudvoodrit.
Siseseinad – Korterite vahelised kande ja jäikusseinad laotakse 190 mm betoon õõnesblokkidest, tagades piisava helipidavuse naaberkorterite vahel. Korterite mittekandvad siseseinad on kergkonstruktsioonis kipsseinadplaatidest, mis täidetakse isolatsioonivillaga.
Vahe- ja katuslaed – Hoonete kõik vahe- ja katuslaed ehitatakse  200 – 220 mm õõnespaneelidest.
Sise- ja välistrepid – Korruseid ühendab raudbetoon-elementidest trepp, mis on kaetud keraamiliste plaatidega. Korterite sisesed trepid on metallist kandekonstruktsioonil, astmed tamme liimpuidust.
Terrassid ja rõdud - Korterite juurde on planeeritud suured terrassid - suurustega 8,4-92,6 m2.
Lift - Majas number 11b on lift.
Katus - Katusekatteks on tumehall PVC rullmaterjal. Vihmavesi kogutakse katuselt kokku ja juhitakse sisemise äravoolu kaudu kinnistul paiknevasse sadeveekanalisatsiooni.
Aknad - Korteritel on kõrgendatud helipidavusega Saksa-tüüpi üheraamilised kolmekordse klaaspaketiga puitaknad.
Uksed - Korteri välisuks on kõrgendatud helipidavusega, siseuksed on spooniga kaetud ja toonitud vastavalt sisekujunduse pakettlahendusele. Elamu peasissepääsuks on turvaklaasiga ja on valmistatud metallprofiilidest.
Viimistlus - Korterite siseviimistlusprojekti on koostanud sisearhitektid Eerik Olle ja Ahti Peetersoo firmast Fondalink. Tulevane koduomanik saab valida kolme viimistluspaketi vahel: niisketes ruumides on seinad ja põrandad kaetud keraamilise plaadiga, tubades parkett, esikus keraamiline plaat.
Piirded ja läbipääs - Territoorium on piiratud aiaga, 3 automaatsüsteemiga lükandväravat autodele ja 2 jalgväravat.
Panipaik - Igale korterile on ette nähtud panipaik hoone esimesel või soklikorrusel.
Parkimine - Autode parkimine on lahendatud kinnistul. Kalmistu tee 11b hoonel on soklikorruse parkla.

 

Võta ühendust!

evely
Evely Lai
+372 5696 6996
neeme
Neeme Liiva
+372 527 2623